Čo robíme


Vydavateľstvo Bublina print vzniklo v roku 2017 na základe nápadu dvoch dlhoročných kamarátok vytvoriť nový detský časopis. Štyrikrát do roka vydáva plne ilustrovaný časopis Bublina, vydalo CD Bublina hity, podcasty Bublina číta deťom, ilustrovanú príručku o koronavíruse pre deti a organizuje kreatívne workshopy pre deti.

Naša prvá knižka

Knižka O Duške a Luške obsahuje obľúbené, bláznivé príbehy z časopisu Bublina plné humoru, lásky, škriepok, ale aj fantázie a nápadov hlavných hrdiniek – dvojičiek Dušky a Lušky.

Napísala ich herečka, spisovateľka, humoristka a kreatívna duša Kristína Tormová. Stretnete v nej aj maminku Minku, Chalanka, macocha, psicu Sponku, zúrivé sestry Soňu a Broňu, susedu, ale aj rôzne iné čarovné bytosti

detský časopis Bublina

Časopis Bublina prináša aktuálne témy, ktorými sa deti môžu zaoberať a inšpirovať. Od hudby, športu, ekológie, vedy a histórie, po poučné alebo vtipné komiksy, aktivity a hry. Do časopisu prispieva množstvo kvalitných slovenských autorov a kreslia ho vychytení slovenskí ilustrátori. Časopis je primárne určený deťom na prvom stupni základných škôl vo veku 6-11 rokov.  Časopis je podporený z Fondu na podporu umenia. Všetky dostupné čísla tu.

Bublina Omame

Špeciálne predplatné v spolupráci s organizáciou Cesta von - ročné predplatné pre vaše dieťa (4 čísla časopisu Bublina za rok - marec, jún, september, december) a to isté predplatné sme venovali dieťaťu z chudobného prostredia. Časopis Bublina sa tak čitateľom dostane k žiakom, s ktorými pracuje pani učiteľka Monika Podolinská a kolektív učiteliek a učiteľov  Základnej školy SirkTáto kampaň trvala od decembra 2020 do februára 2021. Kampaňové videjko si môžete pozrieť tu.

Bublina hity

Poprední slovenskí interpréti a krásny ilustrovaný vizuál. CD obsahuje pesničky zo všetkých siedmych čísiel časopisu Bublina + bonusovú pesničku od Kamila Mikulčíka, otextovanú Jakubom Nvotom. Booklet je ilustrovaný mladou ilustrátorkou a grafičkou Barbarou Krškovou. Obsahuje všetky texty ku karaoke verziám pesničiek, aby si ich deti mohli sami pospevovať. Zoženiete tu.

Bublina o koronavíruse 

Vydavateľstvo Bublina print ku dňu detí pripravilo materiál, ktorého úlohou je vysvetliť detskou rečou situáciu spojenú s epidémiou koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet. Deti sa prostredníctvom textov a ilustrácií dozvedia o problematike vírusov a aj novom koronavíruse SARS-CoV-2.  Brožúra online tu.Bublina číta deťom

Obľúbené príbehy nahovorené známymi tvárami z Bubliny.  Vypočut si ich môžete cez rôzne podcastové kanály Spotify, Google podcasts, Breaker alebo Anchor.

Bublina to vie

V roku 2021 sme v vďaka podpore z Fondu na podporu umenia spustili vzdelávací portál Bublina to vie - www.bublinatovie.sk, na ktorom sa nachádzajú rôzne materiály z Bubliny  na stiahnutie, podcasty a vzdelávacie blogové príspevky.

Workshopy

Tvorba a realizácia kreatívnych workshopov pre deti na podporu čítania a kreativity v knižniciach, školách alebo na rôznych podujatiach. Ak by ste mali záujem o realizáciu workshopu, kontaktuje nás prostredníctvom emailu na redakcia@bublinacasopis.sk.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.