príbeh Bubliny

Detský časopis Bublina vznikol v roku 2017 ako nápad dvoch kamarátok ilustrátorky Broni Schragge a dizajnérky Vandy Gábrišovej, ktoré oslovili výtvarníčku Ivanu Šátekovú a prizvali ďalších šikovných ľudí s ktorými usilovne pracovali a vznikol detský časopis plný dobrých vecí. 

15jpg

Prvé číslo mohlo uzrieť svetlo sveta vďaka podpore množstva ľudí, kamarátov a rodiny, a taktiež podpore finančnej, ktorá sa k nám dostala vďaka fundraisingovej kampane na Starlabe. Kampaň bola úspešná a podporená na 236% a do tlače mohlo ísť prvé číslo s témou: leto. 

16jpg

Vtedy sa z nás nachvíľu stali distribútori, poštári a baliči a Bubliny sme rozosielali našim podporovateľom do celého Slovenska a nejaké kusy odišli aj do zahraničia.

18jpg

Splnil sa nám náš sen a detský časopis sme pokrstili bublinami spolu s deťmi a našimi autormi na festivale Pohoda v Trenčíne. 

19jpg

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a spokojní čitatelia nám posielali fotografie ako vystrihujú, robia aktivity, pokusy a čítajú Bublinu. 

112jpg

111jpg

Medzi naše obľúbené rubriky patrí samozrejme hudba, v ktorej sa Oliver Rehák vždy venuje nejakému hudobnému štýlu. V letnom čísle to bol rap a raper Vec pre Bublinu vytvoril pesničku Toi toi story, ktorú si deti a dospelí môžu zaspievať spolu s ním. V ďalšom čísle to bol Archívny chlapec - Na výtvarke a predvianocami vznikol najpravdivejší vianočný hit Saténových rúk - Tvrdý darček. Všetky sa dajú vypočuť na nasom soundcloude a tiež na youtube.

113jpg

Cez leto sme ale nezaspali na vavrínoch a začali sme pripravovať ďalšie číslo ktoré vyšlo v septembri a jeho témou boli povolania. 

114jpg

V decembri pred Vianocami vyšlo zimné číslo venujúce sa zime a sviatkom. Teraz pracujeme na ďalšom, jarnom čísle 4, ktoré výde v marci a veľmi sa tešíme lebo na rok 2018 sme dostali finančnú podporu od Fondu na podporu umenia a veríme, že Bubliny budú stále letieť k viac a viac deťom. 

Nová Bublina 4 sa narodila v 15teho marca. Tématicky sa venuje nielen folklóru.