Kde bolo tam bolo...

...jedného dňa vznikol detský časopis Bublina.  Bol to nápad dvoch kamarátok,  ilustrátorky Broni Schragge a dizajnérky Vandy Gábrišovej, ktoré oslovili výtvarníčku Ivanu Šátekovú a prizvali ďalších šikovných ľudí.

15jpg

Prvé číslo mohlo uzrieť svetlo sveta vďaka podpore množstva ľudí, kamarátov a rodiny, a taktiež podpore finančnej, ktorá sa k nám dostala vďaka fundraisingovej kampane na Starlabe. Kampaň bola úspešná a podporená na 236% a do tlače mohlo ísť prvé číslo s témou: leto. 

16jpg

Vtedy sa z nás nachvíľu stali distribútori, poštári a baliči a Bubliny sme rozosielali našim podporovateľom do celého Slovenska a nejaké kusy odišli aj do zahraničia.

18jpg

Splnil sa nám náš sen a detský časopis sme pokrstili bublinami spolu s deťmi a našimi autormi na festivale Pohoda v Trenčíne. 

19jpg

Reakcie na seba nenechali dlho čakať a spokojní čitatelia nám posielali fotografie ako vystrihujú, robia aktivity, pokusy a čítajú Bublinu. 

112jpg

111jpg

Medzi naše obľúbené rubriky patrí samozrejme hudba, v ktorej sa Oliver Rehák vždy venuje nejakému hudobnému štýlu. V letnom čísle to bol rap a raper Vec pre Bublinu vytvoril pesničku Toi toi story, ktorú si deti a dospelí môžu zaspievať spolu s ním. V ďalšom čísle to bol Archívny chlapec - Na výtvarke a predvianocami vznikol najpravdivejší vianočný hit Saténových rúk - Tvrdý darček. Všetky sa dajú vypočuť na nasom soundcloude a tiež na youtube.

113jpg

Cez leto sme ale nezaspali na vavrínoch a začali sme pripravovať ďalšie číslo ktoré vyšlo v septembri a jeho témou boli povolania. 

114jpg

V decembri pred Vianocami vyšlo zimné číslo venujúce sa zime a sviatkom. Teraz pracujeme na ďalšom, jarnom čísle 4, ktoré výde v marci a veľmi sa tešíme lebo na rok 2018 sme dostali finančnú podporu od Fondu na podporu umenia a veríme, že Bubliny budú stále letieť k viac a viac deťom. 

Nová Bublina 4 sa narodila v 15teho marca. Tématicky sa venuje nielen folklóru.  Na ďalší rok sme dostali podporu z fondu na podporu umenia na ďalšie 4 čísla časopisu Bublina.

Ďalšia, letná Bublina sa venovala téme VODA a ochrane vody na našej planéte.

Navštívili sme kopec akcií, festivalov, diskusií, spravili sme kvantá workshopov.

Ďalšie číslo sa venovalo histórií.

Posledné číslo v roku 2018 sa venovalo téme svetlo a tma. Dokonca sme pridali presvecovaciu stranu.

Najnovšie pripravujeme náš vlastný e-shop.

Aj v roku 2019 sme dostali podporu od Fondu na podporu umenia, Sme rady, že môžeme priniesť ďalšie nadupané príbehy, obľúbených kamarátov a zaujímavých autorov a šikovných ilustrátor.

Naším snom bolo vydať všetky pesničky z hudobnej rubriky na CD. Podarilo sa to pred Vianocami. Vydali sme Bublina hity - piesne vytvorené špeciálne pre náš časopis kvalitnými slovenskými hudobníkmi. Deti ich milujú
a rodičia sa pri ich počúvaní nezbláznia :) Pecky od Vec, Archívny chlapec, Saténové ruky, Katarína Máliková, Trolejboys, Paper Moon Trio, Hey Emil, Kamil Mikulčík. Všetky pesničky aj v "karaoke" verzii!

Nové, už deviate číslo vyšlo v júni. Je celé venované téme jazyk a reč. 

Maxi Bublina na výstave dizajnu Bratislava Design Week 2019.