Čo robíme


Vydavateľstvo Bublina print vzniklo v roku 2017 na základe nápadu dvoch dlhoročných kamarátok vytvoriť nový detský časopis. Štyrikrát do roka vydáva plne ilustrovaný časopis Bublina, detské knihy, hudobné CD Bublina hity, podcasty Bublina číta deťom, ilustrovanú príručku o koronavíruse pre deti, ukrajinskú verziu časopisu Bublina a časopisu Forbes s názvom Buľbaška a organizuje kreatívne workshopy pre deti.

detský časopis Bublina

Časopis Bublina prináša aktuálne témy, ktorými sa deti môžu zaoberať a inšpirovať. Od hudby, športu, ekológie, vedy a histórie, po poučné alebo vtipné komiksy, aktivity a hry. Do časopisu prispieva množstvo kvalitných slovenských autorov a kreslia ho vychytení slovenskí ilustrátori. Časopis je primárne určený deťom na prvom stupni základných škôl vo veku 6-11 rokov.  Časopis je podporený z Fondu na podporu umenia. Všetky dostupné čísla tu.

Бульбашка

V spolupráci s časopisom Forbes  vznikol dvoj-časopis „Buľbaška“  rozdelený na dve polovice. Polovica je venovaná ukrajinským deťom a druhá dospelým. Obe generácie nájdu v kombinácii s krásnymi autorskými ilustráciami a textami vo svojom rodnom jazyku, rôzne informácie o Slovensku, ktoré im pomôžu udomácniť sa, dozvedieť sa viac o našej krajine, inšpirovať sa, ale aj zabaviť sa a zrelaxovať. 

Agáta, kde si?

Agáta sa stále nudí. Jej najväčší sen je mať mobil. Život s ním bude podľa nej krajší, pestrejší, rýchlejší a hlavne zábavnejší. Keď sa jej želanie konečne splní a mobil dostane, je najšťastnejšia na svete. Vypustí všetko, čo sa deje okolo nej, a vníma len prístroj, s ktorým je neustále spojená cez palec. Keby sa dalo, stane sa jeho súčasťou. A naozaj! Mobil ju doslova a dopísmena pohltí. 

O Duške a Luške

Knižka O Duške a Luške obsahuje obľúbené, bláznivé príbehy z časopisu Bublina plné humoru, lásky, škriepok, ale aj fantázie a nápadov hlavných hrdiniek – dvojičiek Dušky a Lušky.

Napísala ich herečka, spisovateľka, humoristka a kreatívna duša Kristína Tormová. Stretnete v nej aj maminku Minku, Chalanka, macocha, psicu Sponku, zúrivé sestry Soňu a Broňu, susedu, ale aj rôzne iné čarovné bytosti

Bublina môj komiks

Deti sa jeho prostredníctvom, doslova ocitnú vo vnútri komiksu a spolu s hlavnou hrdinkou riešia hlavolamy a zábavné úlohy, ktoré podporia ich predstavivosť a kreativitu. Môžu si vytvoriť seba ako komiksovú postavu, nakresliť superhrdinský prevlek a vymyslieť vlastný koniec komiksu.  Vyšlo ako príloha denníka SME 23. septembra. Koncept vytvorila Dominika Špániková. 

SME Bublina

Sme Bublina je jedna strana pozitívnych správ pre deti vo víkendovom vydaní denníka SME, ktoré vychádza každý týždeň. Správy sú na striedačku písané dvoma autorkami Katarínou Hříbalovou a Zuzanou Líškovou. Sú doplnené premyslenými aktivitami, ktoré vymýšľa Dominika Špániková a ilustrované šikovnými ilustrátormi. 

Vlogy

Na našom youtube kanály okrem pesničiek s klipmi k CD Bublina hity po novom nájdete aj vlogy. 

O Klokankovi

Stali sme sa súčasťou tímu, ktorý spolupracoval na terapeutickom príbehu o Klokankovi a sprievodcovi príbehu pre rodičov, ktorý je reakciou na vojnu na Ukrajine.  Príbeh má za cieľ pomôcť deťom spracovať zážitok úteku z krajiny pred vojnou. Príbeh je určený na voľné zdieľanie a v rôznych jazykoch si ho môžete stiahnuť tu.

Bublina Omame

Špeciálne predplatné v spolupráci s organizáciou Cesta von - ročné predplatné pre vaše dieťa (4 čísla časopisu Bublina za rok - marec, jún, september, december) a to isté predplatné sme venovali dieťaťu z chudobného prostredia. Časopis Bublina sa tak čitateľom dostane k žiakom, s ktorými pracuje pani učiteľka Monika Podolinská a kolektív učiteliek a učiteľov  Základnej školy SirkTáto kampaň trvala od decembra 2020 do februára 2021. Kampaňové videjko si môžete pozrieť tu.

Bublina o koronavíruse 

Vydavateľstvo Bublina print ku dňu detí pripravilo materiál, ktorého úlohou je vysvetliť detskou rečou situáciu spojenú s epidémiou koronavírusu, ktorá zasiahla celý svet. Deti sa prostredníctvom textov a ilustrácií dozvedia o problematike vírusov a aj novom koronavíruse SARS-CoV-2.  Brožúra online tu.Bublina hity

Poprední slovenskí interpréti a krásny ilustrovaný vizuál. CD obsahuje pesničky zo všetkých siedmych čísiel časopisu Bublina + bonusovú pesničku od Kamila Mikulčíka, otextovanú Jakubom Nvotom. Booklet je ilustrovaný mladou ilustrátorkou a grafičkou Barbarou Krškovou. Obsahuje všetky texty ku karaoke verziám pesničiek, aby si ich deti mohli sami pospevovať. Zoženiete tu.

Bublina číta deťom

Obľúbené príbehy nahovorené známymi tvárami z Bubliny.  Vypočut si ich môžete cez rôzne podcastové kanály Spotify, Google podcasts, Breaker alebo Anchor.

Bublina to vie

V roku 2021 sme v vďaka podpore z Fondu na podporu umenia spustili vzdelávací portál Bublina to vie - www.bublinatovie.sk, na ktorom sa nachádzajú rôzne materiály z Bubliny  na stiahnutie, podcasty a vzdelávacie blogové príspevky.

Workshopy

Tvorba a realizácia kreatívnych workshopov pre deti na podporu čítania a kreativity v knižniciach, školách alebo na rôznych podujatiach. Ak by ste mali záujem o realizáciu workshopu, kontaktuje nás prostredníctvom emailu na redakcia@bublinacasopis.sk.

Napísali o nás